Польські ВНЗ беруть участь в міжнародних програмах студентського обміну, таких як Socrates/Erasmus, а також підписують двосторонні умови з іншими ВНЗ. Крім того стипендійні прогарами пропонують самі вузи. Всі ці ініціативи поліпшують відносини між польськими та іноземними вищими навчальними закладами. Близько 200 польських ВНЗ беруть участь в програмі Erasmus, а кількість студентів, які користаються програмами обміну швидко зростає. ВНЗ в Польщі пропонують студентам навчання в інших країнах Європи і світу. Оскільки вузи беруть участь в програмах ЄС, міжнародних фондів - які сприяють міжнародним обмінам.

Громадяни Польщі як і студенти іноземці, залишаючись студентом свого польського ВНЗ, можуть поїхати на навчання в іншу країну на 1 - 3 семестри, повчитись там на мові країни або англійською мовою.
Студент на стипендійну програму отримує кошти - сума від 150 євро на місяць. Стипендії як правило покривають кошти проживання, транспорту, харчування, деякі стипендії покривають витрати пов'язані з науковою діяльністю. 
Студент, в рамках програми, здобуває знання, досвід проживання в іншій країні, цікаве спілкування, нові знайомства і підвищує рівень володіння іноземною мовою.

Студенти Центру європейської освіти отримують інформаційну підтримку в питаннях вибору та оформлення стипендійної програми.

Перелік найбільш популярних стипендійних програм ВНЗ Польщі по навчанню за кордоном:

1. Програма Erasmus

ХTO? 
Європейський Союз та Міністерство освіти і науки Польщі 
Для кого? 
Для студентів польських ВНЗ стаціонарної та заочної форми навчання

З якою метою?
Заснували програму щоб розвивати і сприяти міжнародні обміни в усій Європі. На даний час участь в програмі взяли понад 2.3. млн. студентів. На даний час участь в програмі беруть понад 4 тис. ВНЗ європейських країн, в тому числі понад 300 польських університетів. Учасником може стати кожен студент , потрібно тільки подати заявку. 
Розмір стипендії? 
Сума яку отримує стипендист залежить від країни в яку їде. Але не менше 150 євро.

2. Програма Erasmus Mundus

Хто? 
Європейський Союз та Міністерство освіти і науки Польщі 
Для кого? 
Для студентів польських ВНЗ стаціонарної та заочної форми навчання. 
З якою метою?

Заснували програму щоб надати можливість студентам магістратури з європейських країн навчатись в усьому світі, а мешканцям інших континентів приїхати на навчання до Європи.Розмір стипендії? Від 500 євро на місяць.

3. Fundusz Stypendialny i Szkoleniowy

Хто? 
Країни Європейської спільноти вільної торгівлі, Норвегія. Ісландія, Ліхтенштейн 
Для кого? 
Для студентів та працівників ВНЗ 
З якою метою? 
Для зменшення різниць суспільних та економічних в Європі, а також з метою зміцнення співпраці в сфері освіти між Польщею, Норвегією і іншими країнами. Метою програми є також підвищення якості людського потенціалу та поширення інформації шляхом підвищення мобільності студентів і наукових працівників між Польщею і країнами засновниками програми. 
Розмір стипендії? 
Сума яку отримує стипендист залежить від країни в яку їде. Але не менше 150 євро.

4. Стажування JRC

ХTO? 
Дослідницький центр Європейської комісії 
Для кого? 
Для студентів. Випускників ВНЗ, аспірантів країн членів Європейського союзу. Та країн кандидатів. 
З якою метою?
Створення можливостей проходження практик в інституціях Європейського союзу. До складу дослідницького центру входить 7 дослідницьких інституцій в Бельгії, Італії, Німеччині та Іспанії. Які пропонують постійну роботу. Тимчасову роботу. Стажування, навчання. Тематика досліджень:продукти харчування, хімічні продукти, охорона здоров'я, екологія, сталий розвиток, енергетика, транспорт, безпека. Ядерна енергетика. 
Розмір стипендії?
Сума яку отримує стипендист залежить від країни в яку їде.

5. Stypendia partnerów zagranicznych

ХTO? 
Відділ визнання освіти та міжнародних обмінів 
Для кого? 
Для студентів та стажистів польських вузів. 
З якою метою? 
Метою програми є створення можливостей для підвищення рівня освіти та надання можливостей для навчання за кордоном польським студентам, випускникам. Стипендійна програма передбачає виїзди до більше як 40 країн Європи, Азії, Африки та Південної Америки. Програма передбачає стипендії на мовні курси ( для студентів даної філології), навчання семестральне, наукові стажування, на навчання в магістратурі або післядипломну освіту. 
Розмір стипендії? 
Сума яку отримує стипендист залежить від країни в яку їде.

6. Стипендія CEEPUS

ХTO? 
Відділ визнання освіти та міжнародних обмінів 
Для кого? 
Для студентів та викладачів 
З якою метою? 
З метою поширення академічних обмінів. Програму створено в 1994 р. Учасника програми крім Польщі є Австрія, Албанія, Болгарія, Хорватія, Чорногорія, Чехія, Македонія, Румунія, Словаччина, Словенія, Сербія, Угорщина. Боснія і Герцеговина. 
Розмір стипендії? 
Сума яку отримує стипендист залежить від країни в яку їде.

Стипендійні програми польських ВНЗ для іноземних студентів по навчанню в Польщі:

  1. Politechnika Warszawska (Варшавський політехнічний університет) 
    Кількість безкоштовних місць складає близько 1% загальної кількості місць на відповідній формі навчання.
  2. Politechnika Łódzka (Політехнічний університет у м. Лодзь) 
    ВНЗ пропонує 26 безплатних місць для студентів з країн, що не входять у склад ЄС.
  3. Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach (Економічний університет в Катовіцах) 
    Безкоштовні місця для студентів з України, Білорусі, Казахстану.