1. Умови проживання студентів

Основні витрати студента це: житло, харчування, транспорт. 
Іноземці, що є студентами у Польщі, можуть проживати в гуртожитку або наймати приватну квартиру. 
Гуртожитки здебільшого знаходяться неподалік навчального закладу і мають ті самі правила, що й в Україні: заборона тютюнопаління, шумної поведінки після 23.00, нищення майна гуртожитку. 
Усі гуртожитки обладнані системою охорони та відеоспостереження. 
Вільний доступ до інтернету та безперебійна подача гарячої/холодної води – цілодобово.
Гуртожитки мають різне планування кімнат: апартамент, блок. Кімнати є 1, 2,3,4 – місні. Санвузол може бути на 2, 4,10 людей. Кухня розрахована на 2, 4 кімнати або на поверх. Більшість гуртожитків мають власні пральні. В приміщенні багатьох гуртожитків є магазин, послуги ксероксу. Біля гуртожитків обладнані стоянки для автомобілів. 
При поселенні в гуртожиток студент вносить заставу, яку йому повертають при виселенні або ж вираховують якусь суму у тому випадку, якщо з вини студента було зіпсовано майно гуртожитку. Вартість проживання у гуртожитку це – щомісячна оплата, яка становить від 400 до 1000 грн. 
Також студенти можуть наймати квартиру. У цьому випадку платиться оренда + оплата за комунальні послуги. Ціна оплати в деякій мірі залежить від кількості кімнат, місця розташування квартири по відношенню до центру або до навчальних закладів. Оплата за оренду квартири становить від 500 до 2 500 грн. у місяць.

2. Харчування

Усі польські ВНЗ (вищі навчальні заклади) мають власні заклади харчування для викладачів та студентів – бар, їдальня. Ці заклади мають традиційне меню – широкий вибір перших, других страв. Ціни помірні для студентів. Обід з двох страв коштує 15 – 40 грн. Поблизу навчальних закладів, як правило, знаходяться недорогі заклади харчування з смачною кухнею та доступними для студентів цінами. 
В містах є багато торгових центрів польських та іноземних мереж: мережа англійських гіпермаркетів Tesсo, французьких Carrefour, німецької мережі Lidl, де студенти можуть купувати продукти харчування та всі інші необхідні товари. Свіжі фрукти та овочі можна купувати на ринках, яких є достатня кількість у великих та малих містах.

3. Транспорт

Ціна на міський транспорт у Польщі вища ніж в Україні. Одноразовий квиток коштує 2 – 8 грн. Однак у міському транспорті студенти користуються знижкою (орієнтовно 50 % вартості квитка). Більшість студентів мають можливість придбати місячний квиток який діє на всі види міського транспорту (автобус, трамвай, метро). Вартість такого квитка зі студентською знижкою становить 60 – 80 грн. Явищем не притаманним для України є те, що більшість студентської молоді пересувається на велосипедах, який можна придбати за 200 – 600 грн. Біля навчальних закладів, бібліотек, торгових центрів є спеціальні місця для паркування велосипедів. 
Студенти у віці до 25 років мають також знижки на залізничний транспорт та автобуси міжміського сполучення.

4. Стипендії. Доходи.

Студенти в Польщі мають не тільки витрати, але й доходи. 
Незалежно від форми власності вищого навчального закладу (державні і недержавні) кожен студент має право на отримання стипендії (в тому числі іноземні студенти). 
У Польщі студенти можуть отримувати одночасно такі стипендії:

  • Соціальна – виплачується студентам, які мають карту Поляка (3 400 грн.)
  • Наукова – виплачується студентам, які здали сесію на бал 4.5 (400 - 700 грн. в місяць)
  • Спортивна – виплачується студентам, що грають у збірних (500 – 3 500 грн. в місяць)
  • Ректорська – виплачується студентам за особливі досягнення ( до 2 000 грн. в місяць)

Звичайною практикою серед студентів (як громадян Польщі так і іноземців) є поєднання навчання та роботи. Як правило студенти перших курсів працевлаштовуються офіціантами, нянями, працюють в рекламній сфері, в супермаркетах. Оплата праці студента під час навчального року становить 150 – 250 грн. в день. 
Під час літніх канікул студенти працевлаштовуються в Польщі або в інших європейських країнах, в США, Канаді і отримують 8 000-16 000 грн. в місяць. 
У студентському середовищі Польщі досить поширеним явищем є оплачувані практики: державне або приватне підприємство приймає на практику студента, який виконує певний обсяг робіт (одночасно здобуває досвід роботи у своїй галузі) і отримує за це невелику фінансову винагороду (300-800 грн. в місяць).