Консультанти Центру європейської Освіти допомагають обрати саме той навчальний заклад та спеціальність, які відповідають усім вимогам, можливостям та талантам абітурієнта, а також попиту на фахівців на європейському ринку праці.

Провівши аналіз вступної кампанії за результатами останніх 2 років (див. нижче) серед своїх клієнтів, можемо виділити 3 основні критерії якими керувались наші студенти і які допоможуть зорієнтувати наших абітурієнтів при виборі свого майбутнього:

1) за формами власності:

Майбутні студенти мають можливість обирати між державними і привантими ВУЗами. Динаміка ВУЗів за формами власності показує, що третина наших студентів обирають для навчання державні ВУЗи, дві третини – недержавні ВУЗи.
Зростання частки приватних ВУЗів обумовлюється наступними факторами:

  1. Система освіти в Польщі діє відповідно до норм загальноєвропейської схеми (ECTS) та відповідає Міжнародним нормам класифікації освіти (ISCED). По закінченню навчання (як державних так і приватних ВУЗів) випускники отримують європейський диплом, який визнається та дає змогу працювати в усіх країнах Європи та світу;
  2. Вартість навчання у приватних ВНЗ Польщі є дешевшою порівняно з вартістю навчання у державних ВНЗ та ВНЗ інших країн Європи;
  3. У приватних ВУЗах також краще розвинена студентська інфраструктура, діють програми обміну між кранами Європи, співпраця з роботодавцями та ін.

На сьогодні польські ВУЗи (державні і приватні) пропонують понад 3 170 спеціальностей (гуманітарні, технічні, економічні, природничі та інше), однак є ряд напрямків, підготовку по яких здійснюють лише державні ВУЗи (лікарський, природничий і частково інженерний). За останній рік збільшилася частка абітурієнтів, які виявили бажання навчатися саме за цими напрямками

2) за спеціальностями:

Аналіз структури спеціальностей показав, що близько половини студентів обирають гуманітарний напрямок навчання (такі як міжнародні відносини, право, філологія), близько 30 % студентів – економічний напрямок (включає спеціальності менеджмент, маркетинг, економіку та інше) , 10% студентів - творчі напрямки навчання (дизайн, архітектура, кіно- і телевиробництво), біля 7% - напрямки природничі (медицина, психологія, біотехнологія).
Такий вибір пояснюється в першу чергу особистими здібностями абітурієнтів, а також попитом на фахівців на Європейському ринку праці.


3) за географією міст:

Переважна більшість студентів для навчання обирають міста Варшаву та Краків, які є осередками культурного, економічного та суспільного життя країни. 
Крім того, Варшава та Краків територіально знаходяться ближче до України на відміну від інших міст, таких як Вроцлав, Бидгощ, Щечін та інших.